Duin en Kruid Lenteloop 2026

Afgelopen zondag stond dit leuke kleinschalige loopevenement weer op het programma. Gratis ingeschreven via onze loopgroep. Ik koos de langste afstand, de 12 km, vanaf ingang Midden-Herenduin tot strandslag Duin en Kruidberg en weer terug, deels via een andere route. Het parcours was deels verhard. Omdat er zoals gewoonlijk veel Loopgroep03’ers aanwezig waren, maakte we vooraf een groepsfoto. Na de briefing, die werd toegesproken via een pylon aan de mond, begaven we ons achter de startlijn. Ik, wegens gebrek aan ambitie, in de achterhoede.

Even na de start bleek zo ongeveer de helft van onze loopgroep in één horde te lopen. Ik liep er ook zo een poosje bij en hoewel dat erg gezellig was besloot ik mij toch los te maken en in een iets straffer tempo verder te gaan.

Na het keerpunt bij strandslag Duin en Kruidberg bleek dat dat het groepje waarvan ik mij had losgemaakt, mij op de hielen zat. Dat scheelde maar een paar honderd meter. Gelukkig hebben ze me gedurende de hele terugweg niet ingehaald en kon ik me toch nog wat verder losmaken om het groepje bij de finish aanmoedigend binnen te halen.

Achteraf bleek dat de lang afstand geen 12 maar 13 km was. Logisch, want ze hadden het keerpunt verzet. Ik verheug me nu al op het keerpunt op het strand volgend jaar!


Reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.